Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2009

ΚΑΒΑΛΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-2
12' Προσπάθεια του Ονουάτσι από αριστερά, μπαίνει στην περιοχή, αλλά το σουτ που δοκιμάζει φεύγει πάνω από τα δοκάρια.
21' ΓΚΟΛ 1-0: Πανέμορφο γκολ από τον Ονουάτσι, ο οποίος πήρε την μπάλα από αριστερά, κινήθηκε παράλληλα στην περιοχή και έκανε ένα δυνατό τεχνικό σουτ, το οποίο νίκησε τον Τζόρβα.
36' Σουτ του Ψωμά έξω από την περιοχή, ο Τζόρβας μπλόκαρε.
38' Σουτ του Λέτο, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο και περνάει ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Κάλατς.
38' Κίτρινη κάρτα ο Ντομπρασίνοβιτς (Καβάλα)
41' Γυριστό σουτ του Ιωάννου από το ύψος της περιοχής, ο Τζόρβας έπεσε στην γωνία του και απομάκρυνε.
43' ΓΚΟΛ 2-0: Ο Ιωάννου μπήκε στην περιοχή, έκανε την παράλληλη πάσα, η μπάλα μετά από κόντρα έφτασε στον αφύλαχτο στην καρδιά της περιοχής Ονουάτσι, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε ξανά τον Τζόρβα κάνοντας δύο τα τέρματα της ομάδας του αλλά και τα προσωπικά του.
Λήξη του ημιχρόνου
Αρχισε το δεύτερο μέρος
46' Αλλαγή
για τον Παναθηναϊκό. Ο Σαλπιγγίδης στη θέση του Μπιάρμσιρ.
50' Κίτρινη κάρτα ο Οικονόμου (Καβάλα)
56' ΓΚΟΛ 2-1: Σέντρα από τον Νίνη από δεξιά, ο Κατσουράνης στο πρώτο δοκάρι «τσίπησε» την μπάλα και με πλασέ μείωσε για τον Παναθηναϊκό σε 2-1.
57' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καραγκούνης στη θέση του Σιμάο.
62' Κίτρινη κάρτα ο Ψωμάς (Καβάλα)
63' Σουτ του Λέτο έξω από την περιοχή, ο Κάλατς μπλόκαρε.
65' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Μεντί στη θέση του Ιωάννου.
66' Εκτέλεση κόρνερ του Ορούμα από αριστερά, ο Ψωμάς παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τζόρβα.
67' Ατομική προσπάθεια του Καραγκούνη από αριστερά, ο οποίος πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του αλλά επέλεξε να τελειώσει μόνος τη φάση αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.
72' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Σουλτανίδης στη θέση του Ρινκόν.
73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ρουκάβινα στη θέση του Λέτο.
75' Διαγώνιο σουτ του Σαλπιγγίδη από αριστερά, η μπάλα άουτ, λίγα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κάλατς.
77' Κίτρινη κάρτα ο Σαριέγκι (ΠΑΟ)
80' Αλλαγή για την Καβάλα. Ο Πόποβιτς στη θέση του Ντομπρασίνοβιτς.
88' Σουτ του Νίνη μέσα από την περιοχή, ο Κάλατς έπεσε στην γωνία του και έδιωξε σε κόρνερ.
93' ΓΚΟΛ 2-2: Σέντρα του Κατσουράνη από αριστερά, ο Σισέ πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έκανε το 2-2.
Λήξη του αγώνα

Καβάλα (Παπακώστας): Κάλατς, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Φερέιρα, Ψωμάς, Ντομπρασίνοβιτς, Ντουκρόκ, Ορούμα, Ιωάννου, Ονουάτσι, Ρινκόν.
Παναθηναϊκός (Τεν Κάτε): Τζόρβας, Σαριέγκι, Καντέ, Βύντρα, Μπιάρσμιρ, Σιμάο, Κατσουράνης, Γκάμπριελ, Νίνης, Λέτο, Σισέ.