Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2012

ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ Ο ΝΗΛΕΑΣ 4-0 ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ

Το δεύτερο γκολ του Νηλέα με κεφαλιά του Περιβολάρη (Νο9)
Για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας, ο Νηλέας επικράτησε άνετα με το εντυπωσιακό 4-0 επί της Αναγέννησης Ευρίπου και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με τρεις βαθμούς διαφορά από τον Δύστο. Η ομάδα μας δεν ικανοποίησε με.... την εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε όμως την απόδοσή της στο δεύτερο και θα μπορούσε να πετύχει μεγαλύτερη σε έκταση νίκη.
Οι σημαντικότερες φάσεις και τα γκολ του αγώνα:
14':  O Γκούμας έκλεψε την μπάλα μπήκε στην περιοχή και με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.
18': Ο Περιβολάρης αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα, έκανε παράλληλη σέντρα, όμως τα σουτ που επιχείρησαν ο Παπαρήγας και Βογιατζής σταμάτησαν στα σώματα των αμυντικών.
45':  Ωραία ενέργεια και σέντρα του Γκούμα, ο Περιβολάρης με κεφαλιά έκανε το 0-2.
50':  Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων ο Γεωργίου μπήκε στην περιοχή του Νηλέα αλλά πλάσαρε άουτ.
54':  Εξαιρετικός συνδυασμός Γκούμα και Παπαρήγα, το σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο Αστερίου.
58':  Εκτέλεση φάουλ για τον Εύριπο, η κεφαλιά του Χρυσού κατέληξε άουτ.
60':  Άψογη συνεργασία μεταξύ Γκούμα - Περιβολάρη, σουτ του τελευταίου στο κάθετο δοκάρι.
69':  Συνδυασμός Γκούμα - Παπαρήγα το πλασέ του από κοντά απέκρουσε εκπληκτικά ο Αστερίου.
77':  Ο Γκούμας από αριστερά, πασάρει στον Καρλή ο οποίος κάνει το 3-0.
81':  Σέντρα του Παπαρήγα, το σουτ του Τζέμη από καλή θέση πέρασε άουτ.
83':  Σέντρα αυτή τη φορά του Μαστροκώστα, σουτ του Παπαρήγα απέκρουσε ξανά ο Αστερίου.
84':  Νέα σέντρα του Βογιατζή, ο Καρλής με κεφαλιά έγραψε το τελικό 0-4.
Η σύνθεση του Νηλέα:
Κότσαρης Κ., Μπονός, Σαμαράς Στ., Μούντριχας Σ., Καρλής Α., Κότσαρης Σ. (68' Μακρής), Παπαρήγας, Βογιατζής, Περιβολάρης (77' Τζέμης Π.), Γκούμας, Ζωντός Γ. (60' Μαστροκώστας).
Την ερχόμενη Κυριακή ο Νηλέας αγωνίζεται στις 15:30 στο γήπεδο Νεοχωρίου με αντίπαλο την ΑΕΚ Χαλκίδας.
Νωρίτερα στις 12:00 το μεσημέρι είναι προγραμματισμένη τακτική Γενική Συνέλευση των μελών του Νηλέα