Κυριακή 27 Μαΐου 2012

Ο ΟΣΦΠ νίκησε 84-72 τον ΠΑΟ και έκανε το 2-1 στους τελικούς

Ο Ολυμπιακός επικράτησε πολύ πιο άνετα από ότι δείχνει το τελικό 84-72 του Παναθηναϊκού στον 3ο τελικό της Α1 στο ΣΕΦ και έκανε το 2-1 στη σειρά. Οι Πρωταθλητές Ευρώπης μπήκαν... φουριόζοι στον αγώνα και στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκαν στο +18 (53-35), με τους Πράσινους να δείχνουν έξω ....
από τα νερά τους. Οι παίκτες του Ομπράντοβιτς προσπάθησαν και κάλυψαν το μεγαλύτερο μέρος της διαφοράς στο 3ο δεκάλεπτο αλλά τα «μωρά» του Ίβκοβιτς με νέο σερί εκτόξευσαν τη διαφορά στο +20, με τους φιλοξενούμενους απλά να μειώνουν στα τελευταία λεπτά. Την Τετάρτη στο ΟΑΚΑ ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να κατακτήσει το πρωτάθλημα έπειτα από 15 χρόνια, ενώ για τον ΠΑΟ είναι μονόδρομος το 2-2 και η επιστροφή της σειράς στο ΣΕΦ για τον 5ο και τελευταίο τελικό...