Τρίτη 10 Ιουνίου 2014

Η ΛΑΡΙΣΑ κυπελλούχος

Κυπελλούχος Ερασιτεχνών η ΑΕ Λάρισα 1964!

• Η ΑΕ Λάρισα 1964 νίκησε στο Δημ. Στ. Άμφισσας 2-1 στην παράταση τον Πανερυθραϊκό και αναδείχθηκε Κυπελλούχος Ερασιτεχνών 2014.
Στον πρώτο αγώνα Super Cup Ερασιτεχνών στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου, οι δύο ομάδες προσέφεραν πλούσιο θέαμα και διεκδίκησαν με πάθος το τρόπαιο έως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Τελικά, η ομάδα από τη Θεσσαλία επικράτησε ....
χάρη στα γκολ των Μπουσινάκη (66΄) και Τσεμπερίδη (99΄), ενώ για τους αθηναίους είχε στείλει το ματς στην παράταση ο Τσίπρας στο 90ό λεπτό.
Ο διαιτητής της αναμέτρησης Κ. Κωνσταντάκης παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Μίκο, Γιαννόπουλο, Αδρακτά, Αντωνιάδη, Τσεμπερίδη, Σαββίδη.

Πανερυθραϊκός: Μορφέσης, Γλύνος (110 ΄ Παπαδόπουλος), Γκρίτσας, Αδρακτάς, Γκόλιας, Χατζής, Αντιόλ, Μίκος (70΄ Γιαννόπουλος), Τσίπρας, Αντωνιάδης, Παπαθανασίου (78΄ Μπαστέας)
ΑΕ Λάρισα 1964: Σικαλιάς, Καρανίκας, Αραμπατζής, Σιάκκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας (61΄ Μπουσινάκης), Τσεμπερίδης (106΄ Κουλίδης), Στεφανίδης, Πατινιώτης, Γαρυφαλλόπουλος (76΄ Σαββίδης)