Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2011

ΑΡΗΣ - ΠΑΟΚ 1 - 1

Ισόπαλο 1-1 έληξε το κυριακάτικο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Άρη και ΠΑΟΚ, με το οποίο έπεσε η αυλαία της 7ης ημέρας του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Λαζαρίδη, ενώ για τον ΠΑΟΚ ισοφάρισε ....
στο 48' ο Παπάζογλου. Όμως, αν εξαιρέσει κανείς τα γκολ που μπήκαν στις αρχές των δύο ημιχρόνων, το υπόλοιπο παιχνίδι δεν έκρυβε συγκινήσεις. Κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες που δεν δικαιολόγησαν τον χαρακτηρισμό ντέρμπι. Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας σε μία δύσκολη έδρα, ενώ ο Άρης, έπειτα από πέντε αγώνες, παραμένει χωρίς νίκη και μετράει μόλις δύο βαθμούς, φέρνοντας σε δύσκολη θέση τον προπονητή του Σάκη Τσιώλη.