Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2012

Εξάρα της Αναγέννησης Επανομής στην Παναχαϊκή

Η Αναγέννηση Επανομής συνέτριψε με 6-1 την Παναχαϊκή στο «Ν.Σαράφης» σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Football League. Ο Ναλμπάντης σημείωσε χατ τρικ, ενώ δύο τέρματα σημείωσε ο Δεινόπαπας και ένα ο Κάτσε.

Ο Ναλμπάντης σκόραρε στο 25ο, 30ο και 70ο λεπτό, ο.... Δεινόπαπας στο 40ο και το 85ο λεπτό, ενώ ο Κάτσε παραβίασε την εστία του Ανδρούτσου στο 3'. Η Παναχαϊκή είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 21' με σουτ του Μενδρινού.

Το αχαϊκό συγκρότημα, που ακόμη δεν έχει πανηγυρίσει τη χαρά της νίκης σε εκτός έδρας αγώνα (μία ισοπαλία, τέσσερις ήττες), είχε και δύο δοκάρια με τον Ουαταρά στο 43' και τον Κυβελίδη στο 61'.

Όσον αφορά στην ομάδα της Επανομής, στις πρώτες 10 αγωνιστικές έχει προλάβει να σημειώσει 17 γκολ (12 παθητικό), που αποτελεί και την καλύτερη επιθετική συγκομιδή έως τώρα στο εφετινό πρωτάθλημα (15 η Λάρισα, 14 η Βέροια).