Τρίτη 30 Οκτωβρίου 2012

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ

Με τέρμα του Γκουγκουλιά στο 88ο λεπτό, ο Πανσερραϊκός πήρε την πρόκριση για τη φάση των «32» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, σε αγώνα για τη β' φάση της διοργάνωσης που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών, επικράτησε 2-1 του Οδυσσέα Κορδελιού και πανηγύρισε την πρόκριση, όπως και η Νίκη Βόλου μετά τη νίκη 1-0 επί της Αναγέννησης στα Γιαννιτσά με τέρμα του Τάντιτς στο 68'.

Να σημειωθεί ότι στο ματς των Σερρών, η ομάδα του Κορδελιού αγωνιζόταν με....

10 παίκτες από το 31ο λεπτό λόγω αποβολής του Λαζαρίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στην επόμενη φάση, ο Πανσερραϊκός θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΣ Γιάννινα (πρώτος αγώνα στην έδρα του «Άγιαξ της Ηπείρου»), ενώ η Νίκη Βόλου θα αγωνιστεί απέναντι στον Πανθρακικό (πρώτο ματς στην Κομοτηνή).

Τα έως τώρα αποτελέσματα της 2ης φάσης:

Πανσερραϊκός-Οδυσσέας Κορδελίου 2-1
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Νίκη Βόλου 0-1

Το υπόλοιπο πρόγραμμα της 2ης φάσης:
Τετάρτη 31 Οκτωβρίου

Δημ. Σιδηροκάστρου 16:00 Εθνικός Σιδηροκάστρου-Τύρναβος (Γιώργος Κουναλάκης, Ξάνθης)
Δημ. Φυλής 16:00 Θρασύβουλος-Βύζας Μεγάρων (Παναγιώτης Βουράνης, Λέσβου)
Πανθεσσαλικό 18:00 Ολυμπιακός Βόλου-Καλλονή (Άγγελος Ευαγγέλου, Αθηνών)