Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2013

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΕΥΡΙΠΟΥ - Α.Ε.Λ.  1 - 2

Άλλους τρείς βαθμούς για την ομάδα μας αφού στον εκτός έδρας αγώνα  με την Αναγέννηση  Εύριπου επικράτησε με σκορ 1-2.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας χωρίς να πιάσει καλή απόδοση έφτασε  κοντά στο....
γκολ δύο φορές με τον Ζαούρη και Κουλοχέρη  και βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 45΄με τον Κουλοχέρη.  Στο δεύτερο  ημίχρονο με καλύτερο πρόσωπο  η ομάδα μας  από ότι στο πρώτο  πίεσε τον αντίπαλο, έκανε φάσεις για γκολ με τους Βογιατζή, Μικράκη, Παππά και εκεί που το παιχνίδι κυλούσε κατά τον καλύτερο τρόπο  σε μία αδράνεια της άμυνας έγινε το 1-1 στο 65΄.Η ομάδα μας όμως δεν το έβαλε κάτω πίεσε τον αντίπαλο και στο 85΄ο Παππάς έδωσε την νίκη για την ομάδα μας και τους τρείς βαθμούς.
Καλή  η  διαιτησία των κ.κ. Ψυχούλα, Μασλατζίδη, Πριόνα.

Α.Ε.Λ. Παπαρίδης, Ξύδης, Κατσαρής, Κέντρος,  Μπούρικας [ 89΄Κυρήκος ], Τσαλιαγκός [ 56΄Μικράκης ],Κουλοχέρης, Ζαούρης [67΄Παππάς], Ντουλαβέρης, Βογιατζής,Μαριέτης.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή 20/1 τον Αμαρυνθιακό στο γηπ. Φύλλων και  ώρα 15.00.