Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2009

Έχασαν και πέναλτι οι γηπεδούχοι
Μεγάλη πρόκριση για την Καλλιθέα στο Κύπελλο με 1-0 επί του Πανθρακικού

Η έκπληξη έγινε στο «Ελ Πάσο», όπου η Καλλιθέα με γκολ του Παπαναστασίου στο 89' νίκησε 1-0 τον Πανθρακικό και πήρε πανηγυρικά το «εισιτήριο» για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.
Η Καλλιθέα έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 34ο λεπτό, όταν κέρδισε πέναλτι που υπέπεσε ο Τροίζι.
Ο Σίμος ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. Ενα λεπτό πριν το τέλος ο Παπαναστασίου βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Πανθρακικού και κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Ρούνιε (1-0). Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες.
Στο 76΄ αποβλήθηκε ο Κωνσταντινίδης με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ενώ δύο λεπτά αργότερα είδε το δρόμο προς τα αποδυτήρια και ο Κατσαρός για λογαριασμό των γηπεδούχων.
Διαιτητής: Κωνσταντινέας (Μεσσηνίας)
Κίτρινες: Τροίζι, Κωνσταντινίδης
Κόκκινες: 78΄ Κατσαρός - 76΄ Κωνσταντινίδης (δεύτερη κίτρινη)
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σάββας Παντελίδης): Ανδρούτσος, Αρκούδας, Κάκαβος, Κουτρουμπής, Σίμος, Τεγούσης, Ηρακλής, Σκαρτσίλας, Πλατέλας, Τσίτσης, Παπαναστασίου.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Αλμπέρ Καρτιέ): Ρούνιε, Τροίζε, Ορακ, Κανωτίδης, Καπετάνος, Κωνσταντινίδης, Αργυρίου, Μπαχαρίδης, Καζάκης, Μουνάφο, Μίτου.