Πέμπτη 6 Αυγούστου 2015

Green-exit από το Champions League με «βαρύ» 3-0 στη Μπριζ

Green-exit από το Champions League με «βαρύ» 3-0 στη Μπριζ Ο Παναθηναϊκός ήταν άτυχος, απρόσεκτος και σίγουρα αδίκησε την ίδια του την προσπάθεια επιστρέφοντας από το Μπριζ με το βαρύ 3-0 που σήμανε τον αποκλεισμό στον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League. Έχοντας δύο «πρόσωπα», οι «πράσινοι» ήλεγχαν πλήρως τον ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο, έχασαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, αλλά ....μπήκαν στο β' μέρος… κοιμούμενοι. Το 1-0 του Κλους σε αντεπίθεση στο 53' και το 2-0 στο 57' από τυχερή εκτέλεση φάουλ του Βάσκεζ χάρισαν στη Μπριζ την αυτοπεποίθηση. Στο 62' ο Καρέλης με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι χάνοντας τουλάχιστον την ευκαιρία παράτασης, ενώ στο 82' τελείωσαν όλα με το «φθηνότερο» γκολ της βραδιάς από τον Ουλάρε. Στα πλέι οφ του Europa League στρέφουν πλέον το ενδιαφέρον τους οι «πράσινοι».