Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου 2017

Α.Ε.Λ. – ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 3 - 0

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/2 ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΑΕΛ ΚΑΙ ΣΧΟΛΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Με νίκη 3-0 απέναντι στην ομάδα του ΑΠΣ Σταυρού συνέχισε  η ομάδα μας τους αγώνες για το  πρωτάθλημα Γ΄ κατηγορίας Ε.Π.Σ.Ευβοίας.
Με καλό αγωνιστικέ πρόσωπο η ομάδα μας στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα του αγώνα καλή κυκλοφορία και πάθος για την νίκη δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο, αν και έχασε ευκαιρίες για γκολ δεν κατάφερε να το σημειώσει, αντίθετα η φιλοξενούμενη ομάδα ....
μπορούσε και αυτή στο τέλος του πρώτου ημίχρονου να σημειώσει γκολ αλλά ο Πετράκης είπε όχι.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε και πάλι καλά στον αγώνα, και πολύ γρήγορα με δύο ωραία γκολ του Μικράκη στο 52΄και 58΄ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0, και  στο 67΄ ο Κουλοχέρης έκανε το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Καλή η διαιτησία των κ.κ. Παπαδόπουλου, Αντωνίου και Μακρή.