Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
 Α.Σ.ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ  ΛΑΜΨΑΚΟΥ-  Α.Ε.Λ.  2 - 1

Για δεύτερο συνεχόμενο αγώνα η ομάδα μας προβλημάτισε με την απόδοση της και γνώρισε την τέταρτη ήττα στο πρωτάθλημα αυτή την φορά από την ομάδα της Λαμψάκου.

Σε ένα άσχημο σε απόδοση πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο 25΄όταν σε ωραία εκτέλεση κόρνερ του Ζαούρη ο....
Μαριέτης με κεφαλιά έκανε το 0-1.Αντί όμως με το γκολ να ανέβει η απόδοση της ομάδας μας ο ρυθμός ήταν ίδιος και στο 39΄η ομάδα της Λαμψάκου ισοφάρισε.
Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση της ομάδας μας ήταν καλύτερη πιέσαμε τον αντίπαλο  χωρίς όμως να δημιουργήσουμε την μεγάλη φάση για κάποιο γκολ αντιθέτως στο 75΄ο Μαριέτης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο 81΄σε μία αδράνεια της άμυνας η Λάμψακος έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα, παρόλο που η ομάδα μας πίεσε μέχρι το τελευταίο λεπτό για κάποιο γκολ.
Καλή  η  διαιτησία των κ.κ. Βρακά, Καμπούρη, και Φραντζή..

Α.Ε.Λ. Παπαρίδης, Τσαλιαγκός [67΄ Κατσαρής ], Κουλοχέρης [73΄Βασιλείου],  Μπούρικας ,  Παππάς, Μικράκης, Κηρύκος [ 50΄ Μπαλόζι Ηρ.],Ζαούρης, Ντουλαβέρης, Βογιατζής, Μαριέτης.
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει την Κυριακή  3/2 τα Κόσκινα στο γηπ. Αγ. Νικολάου  και  ώρα 15.30.
Με νίκη συνέχισε η ομάδα νέων για το αντίστοιχο πρωτάθλημα κερδίζοντας την ομάδα της Αρτάκης με 6-0 και με γκολ των
Τσαλιαγκού, Κορκόβελου, Αργύρη Ιωαν., Μπαλόζι Κρ.[3].