Πέμπτη 14 Μαρτίου 2013

Στο -3 ο Απόλλων Σμύρνης, «γκέλα» για Εργοτέλη και Λάρισα

Σε απόσταση τριών βαθμών από την κορυφή βρίσκεται ο Απόλλωνας Σμύρνης, ο οποίος επικράτησε 1-0 στη Δράμα της τοπικής Δόξας στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής κατηγορίας (Football League), αφού ο πρωτοπόρος Εργοτέλης άφησε δύο βαθμούς στο Καυτανζόγλειο και μάλιστα στο 95ο λεπτό, όταν και δέχτηκε την ισοφάριση σε 1-1 από τον Ηρακλή.

Το γκολ που έδωσε τη νίκη στον Απόλλωνα σημείωσε ο Μανιάς στο 78ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι στο 10' είχαν δοκάρι με τον Κάπελ, ενώ στο 57' ο Ταραλίδης αστόχησε σε πέναλτι, με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.
Με γκολ του Βαγγελόπουλου στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ηρακλής «έσωσε την παρτίδα» με τον Εργοτέλη (1-1) στο Καυτανζόγλειο. Οι Κρητικοί είχαν....
προηγηθεί στο 83' με το αυτογκόλ του Χουάντερσον.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα, η Δόξα είχε ένα ακόμη δοκάρι, αυτή τη φορά με τον Μουδούρογλου που είχε μπει ως αλλαγή στο 85ο λεπτό.
Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία χωρίς τέρματα (0-0) για την Λάρισα, η οποία δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα του Ηρακλή Ψαχνών και να βρεθεί στις θέσεις που οδηγούν απ' ευθείας στην Σούπερ Λιγκ.