Τρίτη 9 Μαΐου 2017

ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ.

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΠΑ-ΠΚΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ- ΕΥΒΟΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

Τη Κυριακή 7/5/17 έγινε στο Σχηματάρι το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠΑ-ΠΚΑ Ανατολικής Στερεάς –Ευβοιας και Ανατολικής Αττικής. Ο Σύλλογος μας ΕΥΒΟΪΚΟΣ Γ.Α.Σ έλαβε μέρος με 33 αθλητές και αθλήτριες και κατέκτησε τη 13η θέση με 36 βαθμούς ανάμεσα σε 40 Σωματεία. Αναλυτικά:
 Τη 2η θέση κατέκτησε στο τριπλούν ο Ανδρεαδάκης Σταμάτης με ατομικό ....
ρεκόρ 11.99μ
Τη 2η θέση στα 300 με εμπόδια κατέκτησε ο Μπρούζος Παλαιολόγος με επίδοση 48.02
Άλλη μια 2η θέση κατέκτησε ο Χατζόπουλος Μανώλης στο Δίσκο με επίδοση 32.00
Τη 2η θέση στα 300μ με εμπόδια κατέκτησε η Ρήγα Χριστιάννα με ατομικό ρεκόρ 50.08 αλλά και όριο συμμετοχής στους Πανελλήνιους Αγώνες ΠΚΑ
Την 8η θέση με επίδοση 4.90μ κατέκτησε η Γιαμαρέλου Παρασκευή κατακτώντας  και αυτή το όριο για τη συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας που θα διεξαχθεί στη Χαλκίδα
Στα 80μ αγοριών τη 10η θέση κατέκτησε ο Ντάρλας Νικόλαος με επίδοση 10.34 και τη 13η ο Μελίτας Γιώργος με επίδοση 10.46,στο ίδιο αγώνισμα αγωνίστηκαν και οι Σταύρου Χάρης με επίδοση 11.02 και ο Μπαγιούλας Θανάσης με επίδοση 11.81
Στα 1000μ την 8η θέση κατέκτησε ο Μαυρομμάτης Συμεών με επίδοση 3.11.36
Στο μήκος τη 10η θέση κατέκτησε ο Ακριώτης Κωνσταντίνος με επίδοση 5.00μ
Στο δίσκο τη 4η θέση κατέκτησε ο Σαλλακίδης Ερμής με επίδοση 28.80μ,την 8η ο Καραγκούνης Κυριάκος με επίδοση 22.10μ, την 10η ο Γιαννακόπουλος Δημήτρης με επίδοση 17.55μ
Στη σφαίρα ο Γραμματικός Δημήτρης έριξε 8.27μ και κατέκτησε την 9η θέση
Η σκυτάλη 4Χ80μ με τους Μπρούζο Παλαιολόγο, Ανδρεαδάκη Σταμάτη, Μελίτα Γιώργο και Ντάρλα Νικόλα κατέκτησε τη 5η θέση.
Στα κορίτσια τη 10η θέση κατέκτησε στα 80μ η Μπουλούκου Σωτηρία με επίδοση 10.97, στο ίδιο αγώνισμα η Λουκά Σταματένια έτρεξε σε χρόνο 11.42, η Γκίκα Αλεξάνδρα σε χρόνο 12.47 και η Μπουρλίδου Ζωή σε χρόνο 13.01
Στα 150μ τη 15η θέση κατέκτησε η Γιαμαρέλου Χρύσα με χρόνο 21.49
Στα 600μ τη 14η πήρε η Γιαμαρέλου Μαρία με χρόνο 2.12.65
Στο μήκος η Μαντασά Ιωάννα έκανε ατομικό ρεκόρ με επίδοση 4.47μ, η Βιργιώτη Αντα έκανε επίδοση 4.00μ ενώ η Παππά Βάσια 3.90μ και η Παπαβασιλείου Ζωή 3.56μ
Στη Σφαίρα η Κορώνη Νικολέττα έριξε 6.35 μέτρα
Στη σκυτάλη 4χ80μ τα κορίτσια με τις Γιαμαρέλου Χρύσα, Γιαμαρέλου Παρασκευή , Λούκα Σταματένια και Μπουλούκου Σωτηρία κατέκτησαν την 7η θέση με χρόνο 43.00
Και τέλος η Σκυτάλη 4Χ300μ με τις Μπέτσα Γεωργία, Γιαμαρέλου Μαρία , Κουτουλή Εφηγιάννα και Ρήγα Χριστιάννα κατέκτησε την 8η θέση.