Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2011

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Α.Ο.ΚΟΣΚΙΝΩΝ –Α.Ε.ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ  0-3

Με νίκη πέρασε η ομάδα μας από τα Κόσκινα, με πολύ καλή εμφάνιση στο παιχνίδι της   που στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα έγινε κάτω από συνεχή βροχή.
Στο 5΄ο Μικράκης δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ αφού το πλασέ που έκανε βρήκε το κάθετο δοκάρι. Στην συνέχεια το .....
παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και για τις δύο ομάδες  αλλά η ομάδα μας έχασε άλλη μια κλασική ευκαιρία με τον Κουλοχέρη ο οποίος με κεφαλιά μόνος απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα τον ανάγκασε σε σωτήρια απόκρουση Στο δεύτερο ημίχρονο  στο πρώτο δεκάλεπτο και μέσα σε δύο λεπτά η ομάδα μας με πέναλτι του Μαριέτη και ωραίο πλασέ του Λάμπρου κατάφερε να προηγηθεί με 2-0. Στην συνέχεια του παιχνιδιού η ομάδα μας με σωστή κυκλοφορία επέβαλε τον ρυθμό της στο παιχνίδι και κατάφερε να σημειώσει και τρίτο τέρμα με τον Σίδερη.
Α.Ε.Λ.  Αραβανής, Τσιμπός, Κατσαρής [81΄ Μπούρικας], Μαριέτης, Ντουλαβέρης, Σίδερης, Κουλοχέρης [61΄ Τσαλιαγκός], Μικράκης, Λάμπρου [78΄Ξύδης], Κέντρος, Μπαλόζι.
  Η ομάδα μας ευχαριστεί την ομάδα των Κοσκίνων για την άψογη φιλοξενία στο   μεταξύ μας παιχνίδι.
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα του Δύστου που είναι πρώτη και αήττητη στο πρωτάθλημα.
Την Κυριακή 23/10  και ώρα 12 θα γίνει ο αγιασμός της σχολής ποδοσφαίρου παρουσία του Διευθυντή των Ακαδημιών της Π.Α.Ε. Ολυμπιακός κ. Χαράλαμπου Ζελενίτσα.
Το Σάββατο 29/10  η σχολή μας θα παρευρεθεί στο στάδιο Καραϊσκάκη για να παρακολούθηση τον αγώνα πρωταθλήματος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΟΦΗ .
Πριν από τον αγώνα τα τμήματα της σχολής θα βρεθούν στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακού στου Ρέντη και θα δώσουν φιλικά παιχνίδια με άλλες σχολές.

Στην ιστοσελίδα της ομάδας μπορείτε να μαθαίνετε τα νέα της Α.ΕΛ. αλλά και της σχολής ποδοσφαίρου. www.aelilantiou.gr