Τρίτη 5 Ιουνίου 2018

ΕΥΒΟΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ 1-0 (REGIONS CUP)

ΜΙΚΤΗ ΕΥΒΟΙΑΣ REGIONS CUP

Mε νίκη ξεκίνησε η Μικτή της Εύβοιας στην προκριματική φάση του Regions Cup που γίνεται στο Κάρντιφ της Ουαλίας.
Κέρδισε 1-0 τα Σκοπια (FYROM), μια ομάδα που ήταν πολύ καλή ειδικά στο β’ ημίχρονο που προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά δεν τα....
κατάφερε.
Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε με προβολή του Παναγιώτη Καραντάκη στο 8’. Αυτή ήταν και η πιο καλή φάση μπροστά στις δυο εστίες κατά τη διάρκεια του Α’ ημιχρόνου, ενώ στο β’ μέρος ευκαιρίες είχε η αντίπαλη ομάδα.
Επόμενο ματς για την Εύβοια είναι με την Σουηδική ομάδα την Πέμπτη (7/6) την ίδια ώρα (3 τοπική, 5 ώρα Ελλάδας) και στο ίδιο γήπεδο (Cyncoed Cardiff).

ΕΥΒΟΙΑ (Θανάσης Γουρνάς):  Ντουμάνης, Τζάβρας, Πιλάτης, Καραμπάς, Μπαλόζι, Αναστασίου (83' Θαλασσινός), Καλοχωρίδης, Ντούρμας, Αγγελάτος (85' Καλλίτσης), Μήτρου (34' Κούρτης), Καραντάκης.

ΣΚΟΠΙΑ: Durakovikj, Rajkov, Aliu (66' Peev), Ilievski, Hristov, Mirchevski (Ristovski), Kocev, Zhoglev, Paunov, Rafeski (74' Lukarov), Risteski.