Πέμπτη 13 Ιανουαρίου 2011

ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ, Α΄ΕΣΚΑΣΕ.

Α.Ο.ΚΥΜΗΣ - ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

Η ομάδα Μπάσκετ της Κύμης συνέχισε τις καλές της εμφανίσεις και στον πρώτο της αγώνα, τη νέα χρονιά, στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΣΚΑΣΕ, κερδίζοντας την ....
ΑΝΑΓ. λΑΜΙΑΣ στο γήπεδό της, με το ευρύ σκόρ 79-44.
Με όπλο την πολύ καλή άμυνα, προηγήθηκε στην α΄ περίοδο με 17-7. Στη β΄περίοδο ανέβασε την απόδοσή της, κλείνοντας το ημίχρονο με 39-21.
Στη γ΄περίοδο το σκορ ήταν 54-38. Στο τελευταίο δεκάλεπτο,η ομάδα της Κύμης έχοντας εξασφαλίσει τη νίκη, ανέβασε πολύ το δείκτη του σκορ, πετυχαίνοντας μια πολύ σπουδαία νίκη (79-44).
ΚΥΜΗ (Πιτσιλιώνης-Πανούσης) Θωμάς 3, Τουλουμτζής 2, Πιτσιλιώνης 4, Πανταζής 4, Μπέλλος 8(2), Σάλιαρης 2, Κωνσταντούρας 20, Τσομάκας 4, Νακόπουλος 5, Τσιριμώκος 9(1), Βασιλείου 6, Νασάκης 12.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΊΑ. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 20, ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 18, Α.Ο.ΚΥΜΗΣ 16, ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ 16, ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ 16, ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 15, ΙΤΕΑ 14, ΜΑΛΕΣΙΝΑ 13, ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ 13, ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 10.
Επόμενη αγωνιστική Σάββατο 15 - 1 - 2011 ώρα 18.00 ΑΡΗΣ ΘΗΒΩΝ - Α.Ο.ΚΥΜΗΣ