Τετάρτη 1 Αυγούστου 2012

ΑΕΚ

Η ΑΕΚ επικράτησε της Ρέξαμ με 3-1, στο τρίτο φιλικό της επί αγγλικού εδάφους. Η Ένωση βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, όταν ο Μόρτον πάσαρε στον -αμαρκάριστο μέσα στην μικρή περιοχή- Ράστον, που δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια η ομάδα του Βαγγέλη Βλάχου ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο ....
δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και ισοφάρισε στο 51' με κεφαλιά του Παπαδημητρίου. Στο 83' ο Γροντής με πολύ όμορφο γκολ έκανε το 2-1, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Καλογέρης στο 85'.