ΕΛΛΑΔΑ (Φερνάντο Σάντος): 1.Καρνέζης, 15.Τοροσίδης, 20.Χολέμπας, 19.Παπασταθόπουλος, 5.Σιόβας, 6.Τζιόλης, 21.Κατσουράνης, 2.Μανιάτης, 14.Σαλπιγγίδης, 7.Σαμαράς, 9.Μήτρογλου.
Αναπληρωματικοί: 12.Καπίνο, 13.Καρνέζης- 3.Τζαβέλλας, 4.Μανωλάς, 8.Σάμαρης, 10.Καραγκούνης, 11.Βύντρα, 16.Χριστοδουλόπουλος, 17.Γκέκας, 18.Νίνης, 22.Φορτούνης, 23.Ταχτσίδης.

Ρουμανία (Βίκτορ Πιτούρκα): 1.Λόμποντ, 2.Ματέλ, 3.Ρατ, 5.Μπουρτσεάνου, 9.Μάρικα, 10.Τανάσε, 11.Τόρζε, 15.Γκοϊάν, 19.Στάνκου, 21.Κοτσίς.
Αναπληρωματικοί: 12.Παντελίμον, 4.Λουκίν, 7.Γκροζάβ, 8.Λαζάρ, 13.Γκριγκόρε, 14.Λατοβλέβιτσι, 16.Νικολίτα, 17.Γκαμάν, 18.Νικουλάε, 20.Μαξίμ, 22.Χομπάν, 23.Κεσέρου.
Ο διαιτητής σφύριξε την....
έναρξη του αγώνα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!

14': 1-0! Ο Κώστας Μήτρογλου με θαυμάσιο πλασέ εκτός ισορροπίας άνοιξε το σκορ για την Εθνική! Δονείται το "Γεώργιος Καραϊσκάκης" από τους πανηγυρισμούς και τις ιαχές των 32.000 Ελλήνων φιλάθλων!
                                                                             ΓΚΟΛ!
19': 1-1. Ισοφάριση για τη Ρουμανία με κεφαλιά του Στάνκου από πλάγια θέση.

20': 2-1! Ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης με προβολή έστειλε και πάλι τη μπάλα στα δίχτυα του Λόμποντ μετά την απίθανη συρτή σέντρα του Βασίλη Τοροσίδη! Και πάλι ξεσηκωμός στις εξέδρες από τους παθιασμένους Έλληνες φιλάθλους!
27': Κίτρινη κάρτα στον Μπουρτσεάνου.
28': Καλή στιγμή για την Εθνική. Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος με καταλυτική παρέμβαση έβγαλε την ομάδα μας στην κόντρα, ο Κώστας Κατσουράνης πέρασε στον αμαρκάριστο αριστέρα Γιώργο Σαμαρά, αλλά το σουτ που έκανε εξουδετέρωσε ο Λόμποντ.
36': Κίτρινη κάρτα στον Κότσις.
36': καλή στιγμή για την Εθνική. Ο Βασίλης Τοροσίδης βρέθηκε δεξιά στο ύψος στης περιοχής των Ρουμάνων, έκανε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα βρήκε την εξωτερική πλευρά της εστίας του Λόμποντ.
40': Κίτρινη κάρτα στον Δημήτρη Σιόβα.
43': Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν.
45': Ένα λεπτό επιπλέον χρόνος θα παιχτεί στο 1ο ημίχρονο όπως έδειξε ο 4ος διαιτητής.
Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του 1ου ημιχρόνου.

Χωρίς αλλαγές θα ξεκινήσουν οι δύο ομάδες το δεύτερο μέρος.

Ο διαιτητής σφύριξε την έναρξη του 2ου ημιχρόνου.

66': 3-1!
Ο Κώστας Μήτρογλου με τρομερό γυριστό από κεφαλιά του Κώστα Κατσουράνη μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Γιώργος Σαμαράς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Λόμποντ κι έβαλε και πάλι "φωτιά" στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης".

69': Απίστευτη ευκαιρία για την Εθνική. Ο Χοσέ Χολέμπας πλαγιοκόπησε από αριστέρα, έβγαλε φαρμακερή σέντρα αλλά ο Κώστας Κατσουράνης δεν μπόρεσε εξ' επαφής να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και ο Γκάρντος απομάκρυνε σχεδόν πάνω από τη γραμμή.
72': Νέα απίστευτη ευκαιρία για την Εθνική. Ο Κώστας Μήτρογλου βρέθηκε απέναντι από τον Λόμποντ αλλά ο Ρουμάνος πορτιέρο απόκρουσε προσωρινά και μετά ο Γκάρντος έδιωξε σε κόρνερ.
74': Αλλαγές για τη Ρουμανία. Στη θέση του Τόρζε ο Γκρόζαβ και στη θέση του Μπουρτσεάνου ο Λάζαρ.
78': Αλλαγή για την Εθνική. Ο Γιώργος Καραγκούνης στη θέση του Γιάννη Μανιάτη.
79': Αλλαγή για την Εθνική. Ο Φάνης Γκέκας στη θέση του Κώστα Μήτρογλου.
86': Αλλαγή για την Εθνική. Ο Ανδρέας Σάμαρης στη θέση του Κώστα Κατσουράνη.
86': Αλλαγή για τη Ρουμανία. Ο Μαξίμ στη θέση του Τανάσε.
87': Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ.
90': Ο 4ος διαιτητής έδειξε ότι θα παιχτεί επιπλέον χρόνος 4 λεπτών στο 2ο ημίχρονο.
92': Κόκκινη κάρτα στον Λάζαρ (2η κίτρινη).
93': Κίτρινη κάρτα στον Ρατ.
94': Απίστευτη ευκαιρία για την Εθνική με τον Γιώργο Σαμαρά να στέλνει τη μπάλα με ΄κεφαλιά μόλις άουτ από κόρνερ του Γιώργου Καραγκουνη.