Τετάρτη 3 Οκτωβρίου 2018

Το Ελληνικό ποδόσφαιρο

Η αλήθεια είναι πικρή, αλλά πρέπει να την γράφουμε και να την λέμε.
Δυστυχώς έχουμε "ολίγον από ποδόσφαιρο".
Για ένα ημίχρονο λένε έπαιξε καλό ποδόσφαιρο η ΑΕΚ αλλά ο αντίπαλος πήρε τους βαθμούς, είχε ευκαιρίες ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, αλλά οι άλλοι είχαν καλό τερματοφύλακα, ενθουσιασμός....
στον ΠΑΟ για τα νεαρά παιδιά, αλλά δεν έχει χρήματα για να πάρει ποδοσφαιριστές, άργησε να ξυπνήσει  ή αιφνιδιάστηκε ο ΠΑΟΚ, δεν έχουμε εμπιστοσύνη στους Έλληνες διαιτητές και φέρνουμε ξένους και πάει λέγοντας.
Φίλες και φίλοι αναγνώστες, αυτό είναι το ποδόσφαιρό μας και δεν θα γίνει καλύτερο, αφού οι εξυγιαντές, για κάθε κανονισμό, αφήνουν ανοιχτό κι ένα παράθυρο για να κάνουν ΟΛΟΙ την δουλειά τους!!!
Τελικά έχουμε αυτό που μας αξίζει για να περνάμε την ώρα μας.
Ήρθε χθες η ΜΠΕΝΦΙΚΑ πήρε τους 3 βαθμούς και έφυγε, ενώ έπαιξε ένα ημίχρονο με 10 ποδοσφαιριστές κι εμείς πανηγυρίζουμε γιατί η ΑΕΚ κατάφερε να γυρίσει το 0 - 2 σε 2 - 2.
Δεν λέμε όμως πως εύκολα η ΜΠΕΝΦΙΚΑ έκανε το 2 - 3 και έφυγε με τους 3 βαθμούς στο τσεπάκι της.