ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
 ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α2,
Α.Ε.ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ – ΑΛΑΤΣΑΤΑ 2-1

Στην 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 κατηγορίας η ομάδα μας μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι επιβλήθηκε της ομάδος των Αλατσάτων με 2-1.
Η νίκη αυτή για την ομάδα μας αποκτά μεγαλύτερη αξία γιατί πραγματοποιήθηκε απέναντι σε μία ομάδα που είναι πρώτη στη βαθμολογία και μέχρι το .....
δικό μας παιχνίδι δεν είχε ηττηθεί αλλά και γιατί με τρείς αποβολές που είχαμε αναγκαστήκαμε να τελειώσουμε το παιχνίδι με οκτώ παίκτες...
Σε αγωνιστικό χώρο ο οποίος δυσκόλευε τις δύο ομάδες για καλό ποδόσφαιρο, η ομάδα μας προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με τον Βογιατζή και πήρε το τρίποντο της νίκης με γκολ του δεκαεφτάχρονου Νάνου στα τελευταία λεπτά.
Το γκολ για την ομάδα των Αλατσάτων πέτυχε ο Μαραγκός..
Α.Ε.Λ. Τσιμπός,Μαργέτης Δ.,,,Μπαλόζι Μαργέτης Ι., Βασιλείου,Βογιατζής,Νικολάου,Τζανής[76΄Ντουλαβέρης],Γκιόκας, ,Λάμπρου Αθ, Νάνος.,
.Νικηφόρο ήταν και το πέρασμα της ομάδας παίδων από τα Κόσκινα που στο τελευταίο παιχνίδι με την ομάδα του Αίολου και με γκολ των Ξύδη, Τσαλιαγκού ,Κόλλια [3-1],τελείωσε το πρωτάθλημα παίδων πρώτη και αήττητη, και περιμένει τον αντίπαλό της για την συνέχεια ,που είναι παιχνίδια νοκ-αουτ.
Η ομάδα των νέων σε αγώνα που θα κρίνει εάν συνεχίσει στο πρωτάθλημα μέχρι τον τελικό θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Αρτάκης στο γήπεδο του Βατώντα την Τετάρτη 16-2 και ώρα 15.30.
Τέλος πραγματοποιήθηκε και η δεύτερη κλήρωση για το mini laptop και το τυχερό νούμερο να είναι 693
 Στην ιστοσελίδα της ομάδας μπορείτε να διαβάσετε και να μάθετε για τα νέα της ομάδας μας.