Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2012

Α.Ο. ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ - Α.Ε.ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 0-4

Με νίκη και καλή εμφάνιση απέναντι στις Κονίστρες έφυγε η ομάδα μας από το γήπεδο Μονοδρίου και με...
σκορ 4-0.
Από το πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας έδειξε καλά στοιχεία και με καλή κυκλοφορία ανέλαβε πρωτοβουλία κινήσεων που καρποφόρησε στο 5΄ όταν από κάθετη πάσα του Βογιατζή στον Κουλοχέρη αυτός βρήκε τον Σίδερη ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Στη συνέχεια και στο 15΄πάλι ο Σίδερης με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 2-0. Η συνέχεια ήταν μονόλογος για την ομάδα μας με χαμένες
ευκαιρίες από Λάμπρου, Σίδερη, Κουλοχέρη αλλά και ένα γκολ στο 35΄από τον Λάμπρου . Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα προσπάθησε να πιέσει χωρίς όμως αποτέλεσμα. Η Α.Ε.Λ. ελέγχοντας το παιχνίδι με τις γραμμές κοντά και σε καλό ρυθμό παιχνιδιού σημείωσε στο 61΄με τον Λάμπρου το 4-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα..
Α.Ε.Λ. Αραβανής, Σίδερης, Γκάβαλης [62΄Τσαλιαγκός], Λάμπρου [68΄Ζαούρης], Μπαλόζι Ηρ., Βογιατζής [65΄Μπούρικας], Ντουλαβέρης, Κατσαρής, Τσιμπός, Κουλοχέρης, Μαριέτης.
Θα πρέπει να σημειώσουμε ότι μαζί με την αποστολή της ομάδας ήταν και ο επίτιμο πρόεδρος κ. Ηλίας Θαλάσσης.
Ευχαριστούμε την διοίκηση τον προπονητή και τους ποδοσφαιριστές του Α.Ο. Κονιστρών για την άψογη φιλοξενία .
Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας θα παίξει με τον Νηλέα Νεοχωρίου το Σάββατο 21/1 και ώρα 15..00 στο γήπεδο των Φύλλων.

Μπορείτε να ενημερώνεστε από την ιστοσελίδα μας για τα νέα της ομάδας και της σχολής ποδοσφαίρου. www.aelilantiou.gr