Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2020

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ - ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 1-0

Σε έναν αγώνα που η ομάδα μας είχε δύο πρόσωπα ηττήθηκε  με 1-0 από την ομάδα του ΑΟ Αγίου Λουκά.
Στο πρώτο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα ήταν καλύτερη και δημιούργησε φάσεις για γκολ αλλά στην τελική προσπάθεια δεν κατάφερε να βρει το στόχο,  με την ομάδα μας στο ίδιο διάστημα να προσπαθεί να δημιουργήσει με αντεπιθέσεις τον κίνδυνο για την αντίπαλη εστία χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Στο  δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας βελτιώθηκε ανέβασε τον ρυθμό της στο παιχνίδι  και με το ....
αντίστοιχο καλό ρυθμό που είχε και η γηπεδούχος ομάδα έκανε τους φιλάθλους πού ήταν στο γήπεδο τα βλέπουν έναν αγώνα με  την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο εστίες να δημιουργούνται φάσεις με  τον Καλέντζη για την ομάδα μας να χάνει κλασική ευκαιρία για γκολ μόνος απέναντι  σε άδεια εστία,  και στο 71΄ ο Αντωνίου με καρφωτή κεφάλια να χαρίζει τη νίκη για την ομάδα του.
Μέχρι το τέλος του αγώνα δημιουργήθηκαν  φάσεις εκατέρωθεν μπροστά στις δύο εστίες χωρίς όμως να σημειωθεί κάποιο γκολ.

Καλή η διαιτησία των κ.κ.  Φώτη, Δάλλα και Παππά.
Α.Ε.Λ.
Καρύμπας, Ματσούκας, Ndoj, Κόλλιας, Ρωμανός, Νάνος (86΄Γίγας), Ντούρμας, Καλέντζης, Λαμπρόπουλος (80΄Γκούμας),  Παπαγεωργίου, Μπαρίτας (68΄Καπουρίτης).

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον ΑΟ Καλοχωρίου Παντειχίου το Σάββατο 1/2  και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίου Νικολάου.

ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ Κ 12 ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ
Με  νίκη και  ισοπαλία συνέχισαν οι ομάδες Κ 12 στον αντίστοιχο πρωτάθλημα Ε.Π.Σ. Εύβοιας.
Η ομάδα της  Α.Ε.Λ./ΑΣ Ευβοικός Αγίου Νικολάου ήρθε ισόπαλη 1-1 με την ομάδα ΑΣ Αθλόπολις/ ΑΟ Αλατσάτων.
Το γκολ για την  ομάδα μας ο Κεμίδης και για την γηπεδούχο ομάδα ο Στεργίου.
Η ομάδα της Α.Ε.Λ. κέρδισε με 1-0 την ομάδα ΑΣ Αθλόπολις με γκολ του Αρδίτζογλου.