Τετάρτη 13 Ιουνίου 2012

«Διπλό» του Πλατανιά στην Πάτρα, «άσφαιροι» στην Καλλιθέα

Η μεγάλη νίκη του Πλατανιά Χανίων στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής με 3-2 «σημάδεψε» την πρεμιέρα των πλέι οφ της football league (Β΄ Εθνική).
Μετά το 0-0 στο εναρκτήριο ματς Καλλιθέα-Καλλονή, ήρθε το συναρπαστικό παιχνίδι της Πάτρας, ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Πλατανιά, με τους Κρήτες να πανηγυρίζουν τη μεγάλη νίκη με 3-2, χάρη στο.....

πέναλτι του Ναζλίδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Στο 12΄ ο Ντίνας έδωσε προβάδισμα στους Αχαιούς, ισοφάρισε στο 25΄ ο Μαραγκουδάκης, ενώ ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Ναζλίδης με σουτ έκανε το 2-1 για το συγκρότημα του Γιάννη Χατζηνικολάου.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 53΄ με τον Βλασσόπουλο, σε ένα άκρως επεισοδιακό ματς εντός κι εκτός αγωνιστικού χώρου.

Οι αποφάσεις του Μακεδόνα ρέφερι εξόργισαν τους Πατρινούς, με τον ισχυρό άνδρα της ΠΑΕ, Αλέξη Κούγια να επιτίθεται στο διαιτητικό τρίο μετά το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 19΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι με τον Κουρτεσιώτη.