Τρίτη 4 Σεπτεμβρίου 2018

ΑΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ – ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 0 – 1

Φώτο από: Δυνατά & Αθλητικά
Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας στο θεσμό του κυπέλλου Ε.Π.Σ.Ευβοίας και στην πρώτη φάση κέρδισε εκτός έδρας τον ΑΟ Παραλίας με 1-0.
Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες με την ομάδα μας να εμφανίζεται καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο δημιουργώντας φάσεις για γκολ χωρίς όμως να το καταφέρνει.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Παραλίας ήταν καλύτερη προσπάθησε και αυτή να δημιουργήσει φάσεις για γκολ αλλά η αμυντική λειτουργία της ομάδας μας λειτούργησε σωστά ....
και παρόλο που για 25΄ λεπτά παίζαμε με παίκτη λιγότερο (δεύτερη κίτρινη ο Τζάνος) στο 86΄ο Γιώργος  Λεοντής με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0 - 1 που ήταν και το τελικό σκορ.
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Μπούρικα, Μούτουπα και Κοτταρά.