Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2018

ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ – ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 1-2

Νίκη για την ομάδα μας στον δεύτερο αγώνα για το πρωτάθλημα της  Β΄κατηγορίας απέναντι στην ομάδα του ΑΟ Αλατσάτων.
Σε ένα αγώνα με πολύ καλό ρυθμό δύναμη και πάθος για την νίκη  και από τις δύο ομάδες η ομάδα μας κατάφερε να δείξει ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο σε όλο τον αγώνα, και την βρήκε στο τέλος νικήτρια με 2-1.
Η Α.Ε.Λ. μπήκε καλά στο παιχνίδι και με δυνατό σουτ ...
του Τζάνου στο 8΄βρέθηκε μπροστα στο σκορ.
Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου η μπάλα ανεβοκατέβενασι στις δύο περιοχές χωρίς όμως να σημειωθεί κ΄ποιο τέρμα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Αλατσάτων μπήκε καλύτερα δημιούργησε φάσεις αλλά και η Α.Ε.Λ. προσπάθησε για το δεύτερο γκολ που δεν ερχόταν,αντιθέτως σε μία ολιγορία της άμυνας στο 70΄έγινε το 1-1 από τον Κοριτά.
Η συνέχεια του αγώνα με τις δύο ομάδες να θέλουν να βρούν τον τρόπο να πετύχουν και δεύτερο γκολ , κάτι που έγινε από  την ομάφα μας να το καταφέρνει με τον Κουλοχέρη στο 88΄ και να φέυγει έτσι από το γήπεδο με μία σημαντική νίκη.
Καλή η διαιτησία των κ.κ. Παπαδόπουλου, Καρβελά και Μούτουπα.