Πέμπτη 16 Ιουλίου 2009

Τα δύσκολα πέρασαν
για τον Φάνη Γκέκα
και τα καλύτερα... έρχονται

Ο Φάνης Γκέκας γράφει στο blog του στο in.gr για όσα πέρασε στην 6μηνη παραμονή του στην Αγγλία για την Πόρτσμουθ και πως άφησε ουσιαστικά πίσω του την περίοδο αυτή περιμένοντας με αγωνία την επόμενη και την επιστροφή του στη Λεβερκούζεν.
«Πέρασε μία πολύ περίεργη περίοδος, που πολλές φορές δεν ήξερα πως να αντιδράσω. Ήθελα αλλά δεν μπορούσα γιατί απλά έτσι έπρεπε να γίνει.
Τέλος πάντων από τους μήνες στην Αγγλία έχω να κρατήσω ελάχιστα πράγματα. Oπως η εμπειρία στην premier league ως πρωτάθλημα, τα γήπεδα και οι αντιδράσεις των φιλάθλων. Πλέον αυτό που σκέφτομαι είναι η Λεβερκούζεν» γράφει μεταξύ άλλων.
Ήδη άλλωστε έχει ξεκινήσει με όρεξη αφού σκοράρει συνέχεια στα φιλικά της γερμανικής ομάδας. Ο Έλληνας επιθετικός σκόραρε στο 90΄της φιλικής αναμέτρησης των «ασπιρίνων» με την Γκενκ και με το τέρμα που σημείωσε η ομάδα του πήρε τη νίκη με 2-1.

Υπενθυμίζεται ότι και σε φιλικό αγώνα της γερμανικής ομάδας με την Καζαμπλάνκα ο διεθνής άσος είχε σημειώσει δύο τέρματα στο τελικό 3-3.