Ανατροπή….
Η μπάλα τιμωρεί και ένας αγώνας τελειώνει μόνο όταν σφυρίξει ο διαιτητής.
Η Α.Ε. ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ βρέθηκε στο ΕΝΩΣΙΑΚΟ με ενδεκάδα ανάγκης και ούτε έναν αναπληρωματικό. Κι όμως κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της και να..........
προηγηθεί στο σκορ στο 21΄με τον Κολιόπουλο.
Μέχρι και περίπου 7΄πριν τη λήξη κρατούσε το 1-0 και τη νίκη. Τότε ήταν που οι του ΕΥΡΙΠΟΥ πέτυχαν γκολ και ισοφάρισαν σε 1-1. Στις καθυστερήσεις πέτυχαν και το νικητήριο γκολ και πήραν τη νίκη.
Ο προπονητής της Α.Ε. ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ ο κ. Σταμογιάννης διαμαρτυρήθηκε στον κ. Πίσχινα για τις πολλές καθυστερήσεις που κράτησε αλλά δεν ήταν αυτή η αιτία της ήττας. Η κούραση ίσως αλλά και ο αποσυντωνισμός  προς το τέλος του αγώνα έδωσε το δικαίωμα στους αντιπάλους να πάρουν τη νίκη.
Με 11 ποδοσφαιριστές όλους κι όλους στο γήπεδο δεν «βγαίνει» αγώνας. Οι γιορτές έπαιξαν το ρόλο τους και οι απουσίες ήταν πολλές.
Πάντως σε αυτούς τους αγώνες η ουσία δεν πρέπει να είναι το αποτέλεσμα αλλά το να έχουν χρόνο συμμετοχής οι νεαροί ποδοσφαιριστές, οι οποίοι δεν παίζουν στη «πρώτη» ομάδα.