Πέμπτη 23 Σεπτεμβρίου 2010

ΑΟ ΝΗΛΕΑΣ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Νηλέας στο πρωτάθλημα της Α2 κατηγορίας.
 Χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοσή του πέτυχε δύσκολη αλλά σημαντική νίκη με 2-1 στο γήπεδο Τσαλίκη-Παπίλα απέναντι στη νεανική ομάδα της Έξω Παναγίτσας. Με τους καλύτερους οιωνούς άρχισε ο αγώνας αφού μόλις στο 2ο λεπτό ο Τάσος Μπονός με σέντρα σουτ έκανε το 0-1. Στο 34 λεπτό ο σκόρερ αποβλήθηκε με αυστηρή 2η κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή και στις καθυστερήσεις του......
 ημιχρόνου με φάουλ η γηπεδούχος ομάδα ισοφάρισε. Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64ο λεπτό ο Τάσος Καρλής με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι έκανε το τελικό 1-2. Από το 49ο λεπτό και η Έξω Παναγίτσα αγωνίστηκε με 10 παίκτες.
Με το Νηλέα έπαιξαν οι:
Παπαχρήστος, Μπονός, Πούρης, Μούντριχας Στ., Κότσαρης Α., Μακρής (83 Μπαιρακτάρης), Παπαρήγας, Μαστροκώστας (46 Τζέμης Γ.), Τζέμης Π. (46 Περιβολάρης), Καρλής, Σαμαράς Στ.
Επόμενος αντίπαλος της ομάδας μας θα είναι τα Κόσκινα το Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου στις 4:30 στο γήπεδο Νεοχωρίου.