Τρίτη 21 Δεκεμβρίου 2010

Α.Ο. ΚΥΜΗΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ΕΣΚΑΣΕ'
Α.Ο.ΚΥΜΗΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ

Τον τελευταίο αγώνα του πρώτου γύρου έδωσε ο Α.Ο.ΚΥΜΗΣ, στο γήπεδό του, με αντίπαλο τον......
 πρωτοπόρο κα αήτητο ΕΣΠΕΡΟ ΛΑΜΙΑΣ.
Η ομάδα μας αγωνίσθηκε, πάλεψε και έπαιξε "στα ίσια" την ομάδα της Λαμίας, "κλέβοντας" τις εντυπώσεις. Το αποτέλεσμα όμως δεν ήταν θετικό για την Κύμη, όπου ητήθηκε με σκόρ 59-68.
Από το πρώτο δεκάλεπτο μέχρι και το τέλος του α΄ ημιχρόνου ο ΕΣΠΕΡΟΣ έδειξε τις διαθέσεις του και προηγήθηκε με 28-42 (12-19). Στο δεύτερο ημίχρονο η Κύμη προσπάθησε να ανακάμψει, καταφέρνοντας να μειώσει τη διαφορά και σε κάποια σημεία του αγώνα να πλησιάσει πολύ κοντά στο σκόρ (4 πόντοι).
Η ομάδα της Λαμίας όμως, διαθέτοντας έμπειρους και ταλαντούχους παίκτες, κατάφερε να ανεβάσει τη διαφορά, παρα την αξιοπρεπή προσπαθεια της ομάδας μας και να τελειώσει το παιχνίδι με σκορ 59-68.