Τετάρτη 8 Ιανουαρίου 2020

ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ - ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ 1-3

Με το δεξί ξεκίνησε  η ομάδα μας το νέο χρόνο στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας κερδίζοντας εκτός έδρας με 3-1 την ομάδα ΑΟ Κονιστρών κ΄ Περιχώρων.
Σε ένα αγώνα που διεξήχθη κάτω από βροχή η ομάδα μας είχε την υπέροχη σε όλο τον αγώνα δημιουργώντας φάσεις για γκολ χωρίς όμως να τα καταφέρνει στο πρώτο ημίχρονο και κόντρα στην ροή του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 45΄όταν η γηπεδούχος ομάδα κέρδισε πέναλτι και ο....
Καράπας ευστόχησε και έκανε το 1-0 για την ομάδα του.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας πολύ γρήγορα και στο 48΄ με ωραία προσπάθεια του Παπαγεωργίου έκανε το 1-1, και 8΄ λεπτά αργότερα ο Μικράκης με εύστοχο  χτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο Ρωμανός έκανε το 1-2.
Οι προσπάθειες των αθλητών μας  για ένα τρίτο γκολ καρποφόρησαν στο 80΄ με τον Παπαγεωργίου διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Καλή η διαιτησία των κ.κ  Αντωνίου, Κηρύκου και Μπακατσέλου.

Α.Ε.Λ.
Καρύμπας, Ματσούκας, Ντούρμας ( 80΄Γκούμας), Ndoj, Κόλλιας, Μαίσογλου, Λαμπρόπουλος (66΄Καπουρίτης), Μπαρίτας (46΄Ρωμανός ), Παπαγεωργίου, Μικράκης ( 80΄Χαρμαντάς), Καλέντζης.

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας αντιμετωπίζει τον ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ  την Κυριακή 12/1 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αυλίδας.