Δευτέρα 18 Ιανουαρίου 2021

Ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος SL2

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Με δύο ακόμη αγώνες που έγιναν σήμερα ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Super League 2, που ξεκίνησε το Σάββατο με καθυστέρηση τριών μηνών. Στο Παγκρήτιο Στάδιο, ο Ιωνικός με κεφαλιά του Κάστρο στο 6΄ πήρε τη νίκη από τον γηπεδούχο Εργοτέλη, ο οποίος είχε δύο δοκάρια, με τους Σερβιλάκη και Μπουτσάκη.

Στο AEL FC Arena, Απόλλωνας Λάρισας και Ξάνθη μοιράστηκαν, μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη αγώνα το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Μπριλάντε στο 16΄, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Γιούρμαν.

Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας της Super League 2:...

Καραϊσκάκης Άρτας - Λεβαδειακός 0-2
ΟΦ Ιεράπετρας - Διαγόρας Ρόδου  1-1
Παναχαϊκή - Τρίκαλα             1-1
Χανιά - Δόξα Δράμας             Αναβλήθηκε
Εργοτέλης - Ιωνικός             0-1
Απόλλων Λάρισας - Ξάνθη         1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (1 αγ.) Λεβαδειακός     3 Ιωνικός         3     Παναχαϊκή       1 Τρίκαλα         1 ΟΦ Ιεράπετρας   1 Απόλλων Λάρισας 1 Ξάνθη           1 Διαγόρας        1 Εργοτέλης       0  ΑΕ Καραϊσκάκης  0 Χανιά           0 -0αγ. Δόξα Δράμας     0 -0αγ.