Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 4 - 1

Στο καλύτερό της παιχνίδι, η Αναγέννηση Καρδίτσας προκρίθηκε πανηγυρικά στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας, κερδίζοντας τον Ηρακλή Ψαχνών, ομάδα ανώτερης κατηγορίας, με το ευρύ 4-1, στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας. Κορυφαίος της Αναγέννησης ο Αγγελος Χατζηρίζος ενώ πολύ καλοί ήταν οι Γεωργακόπουλος και Γκουγκούδης. Στην τρίτη φάση του κυπέλλου θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Πλατανιά Χανίων σε ....
διπλές αναμετρήσης  με τον πρώτο αγώνα στην Κρήτη.
Η Αναγέννηση Καρδίτσας πρηγήθηκε 1-0  με γκολ  του Χατζηρίζου στο 24ο λεπτό. Μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα πέρασε από όλα τα σώματα, αιφνιδίασε τον τερματοφύλακα και κατέληξε στα δίχτυα.

Το 2-0 για την Αναγέννηση με εκπληκτικό πλασε του Μπουντούρη, στο 56 λεπτό

Μείωσε με πέναλτι του Γέσιτς ο Ηρακλής Ψαχνών σε 2-1, παρα την καλή προσπάθεια του τερματοφύλακα Παπαδόπουλου (62ο λεπτό)

Το 3-1 για την Αναγέννηση έγινε με τον Αγγελο Χατζηρίζο  στο 74ο λεπτό ενώ από το 70ο λεπτό ο Ηρακλής Ψαχνών αγωνίζονταν με 10 παίχτες λόγω αποβολής.

Το τελικό 4-1 σημείωσε με πλασέ από κοντινή απόσταση ο Υφαντής.
ΠΗΓΗ: palmosfm