Σάββατο 27 Οκτωβρίου 2018

Κύπελλο Εύβοιας

Ας αρχίσουμε από τον ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ο οποίος τελείωσε το θέμα πρόκρισης στους 4 του Κυπέλλου Εύβοιας και πλέον είναι τυπική διαδικασία ο επαναληπτικός με την ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ.
Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΕΡΕΤΡΙΑΣ πέτυχε 2 γκολ, αλλά δέχθηκε και 1, οπότε.. .
ο επαναληπτικός με τον ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟ θα είναι δύσκολος . Η ΕΡΕΤΡΙΑ έπαιξε για ένα ημίχρονο με 10 ποδοσφαιριστές, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία.
Ο ΑΟΝ ΑΡΤΑΚΗΣ κούρασε τους ποδοσφαιριστές της ΔΟΞΑΣ Προκοπίου και στο Β' Ημίχρονο έδωσε διαστάσεις στο σκορ και τελείωσε το θέμα πρόκριση. Η ΔΟΞΑ είχε ευκαιρία για ένα καλό τεστ με αντίπαλο μια ομάδα ανώτερη.
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς με το ΑΥΛΩΝΑΡΙ το οποίο πήρε αυτό που ήθελε. Δεν έχασε και η ισοπαλία με 1-1 εξυπηρετεί την ομάδα του κ. Ντόβολη με το εκτός έδρας γκολ.
Φίλες και φίλοι αναγνώστες,  όλα πλέον είναι πιθανά.
Στους 4 σίγουρα ο ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ και ο ΑΟΝ ΑΡΤΑΚΗΣ, ενώ αγωνιουν ΕΡΕΤΡΙΑ και ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ και ελπίζουν ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ και ΑΥΛΩΝΑΡΙ.